Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Nekvalifikovaný učitel a odstupné

Vložil/a Anonym, So, 2015-03-14 05:47

Dobrý den. Na naši škole nastoupil nekvalifikovaný učitel, dostal smlouvu na dobu neurčitou. Na konci školního roku byl " jako" propuštěn pro nadbytečnost a dostal odstupné. Po třech měsících byl ale opět přijat/říjen/. Od 1.1.2015 teda nesplňuje kvalifikaci. Jeho místo je dáno na inzerci, ale vědí, že na skrácený úvazek se nikdo nepřihlási, tak jsou v pohodě.

Další případ : byla přijatá na místo učitelky /vzdělání vychovatelka/ důchodkyně. I tá dostala smlouvu na dobu neurčitou, i přes to, že se vědělo o úbytku děti na škole a tím i o nadbytečnosti. Důchodkyně byla s odstupným propuštěna .Od 1.4.2015 by měla zase nastoupit /zástup/. 

Má možnost tuto situaci kontrolovat zřizovatel a s jakým řešením?

Děkuji.

Odpověď:

Ke kontrole toho, jak ředitel školy organizuje vzdělávání a jak zajišťuje kvalitu vzdělávání a zda nakládá řádně s veřejnými prostředky, je oprávněna Česká školní inspekce.

Odpověď:

Děkuji za odpověď. Kdyby se tonahlásilo na ČŠI, tak pravděpodobně budu propuštěná, nebo to psychicky nevydržím. Jinak nekvalifikovaný učitel je syn p. ředitele.

Odpověď:

Vdnešní době se bojí lidé o práci,je sice demokracie ale vítězí tady síla moci.Školství upadá na kvalitě, slušné chvání a ohleduplnost někam zmizela,veřejné finance se přidělují známým,rodiným příslušníkům.Když se bráníš,nestydí se ředitelé pohrozit propuštěním.O jejích jmenování do funkce nerozhodují odborníci ale obce. Děti se posuzují podle sponzorských darů.

Odpověď:

Děkuji za odpověď, která jen potvrdila moji otázku. Zase se ozývám po dlouhé době. Zatím jsem stále na stejné škole, ale odrazilo se to na mém zdraví. A zase mám problém, vypadá to, že pan ředitel tvrdě bojuje, abych odešla sama. I tak zatím moc děkuji za malou útěchu.

Odpověď:

Děkuji za odpověď. Krásně a stručně napsaná, ale pravdivá. Takže zatím nevyhrožuje propuštěním, ale nastalo psychické vydírání. Pravděpodobně chce, abych školu opustila sama. Štve proti mé osobě kolegy, když se ozvu, říká že jsem stará. Třeba porušuje zákon: zvedání a přebalování žáka. Musím to dělat sama a nezajímá ho to. Za poplatek 100,-kč měsíčně. Chce vytvořit dvě ŠD a mám strach, že nebudou děti a já dostanu výpověď pro nadbytečnost. Mám vzdělání, kolegyně nemá. Pracuji na škole 18 let, kolegyně půl roku. Jak se bránit? Potřebuje zase uměle vytvořit místo.

Jinak díky .