Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

skolni bufet

Vložil/a Anonym, Út, 2016-01-05 13:33

RmLt6Proc poslanci a vláda, kteří rozprodali celou republiku a nechavaji dovazet jedovate potraviny z ciziny, se najednou chteji starat o zdravi deti a porusuji rodinne soukromi. A je to věc rodicu,co davaji jist detem a tezko mohou vybirat zdrave potraviny, jelikož u nas neexistuje zadna kontrola zdravych potravin a nejednou naší poslanci a vláda jsou velkymi odborniky na tuto zdravou vyzivu ? Není to nejspis likvidace drobnych soukromniku, kteří snad vice vi o zdrave vyzive nez naší poslanci, kteří asi nemaji co delat a vymysleji takove ptakoviny ajeste z toho delaji nove zákony, které jsou absolutne zprominutim debilni.....

Odpověď:

Kdyby alespoň někdo kontroloval, jak tomu bylo dříve, z čeho se ve školních jídelnách vaří! Brambory se kupují balené, smradlavé, polévky a omáčky jsou značky "Vitana" = samá chemie, v omáčkách plavou nadrobno nakrájené kousíčky masa, v polévce zeleninu, nudle ... musíte honit. A když už jsou někdy ovocné knedlíky, bramborové knedlíky..., tak jsou z polotovarů, takže zase zamrazené.

Odpověď:

V této poradně se lze jen věcně vyjádřit k záměru zákonodárců a MŠMT a k účelu zákonů.  Neuvádíte, o co konkrétně jde. Máte-li na mysli skladbu a povahu stravy ve školních jídelnách, pak je povinností státu prostřednictvím určitých předpisů a limitů zajistit, že půjde v mezích možností o vyváženou skladbu potravin a jejich kvalitní úpravu. Stát také na stravování ve školních jídelnách vydává určité prostředky a je povinen je vynakládat účelně a s cílem podpořit dostupnost a kvalitu stravování dětí a žáků. Máte-li na mysli omezení prodeje některých druhů potravin a nápojů v prostorách škol a školských zařízení, pak zákonodárci a MŠMT vycházejí ze zkušenosti, že nelze spoléhat na Vámi zmíněné povědomí soukromníků, drobných či větších, o zdravé výživě. Povědomí o zdravé výživě je jedna věc, a i to je u různých osob a institucí různé, a rozdílnost zájmů osobních, podnikatelských je věc druhá.  Záměrem MŠMT je tedy, aby v prostorách škol nebyli žáci vystaveni tlaku ve prospěch nezdravého životního stylu a konzumace.