Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Po vysoke skole na uciliste

Vložil/a Anonym, So, 2017-04-29 18:14

Dobry den,

tento rok jsem pri zamestnani dostudoval bakalare a velice me trapi, ze mezi lidmi se kterymi pracuji jako jediny nemam vyucni list (jen maturu +toho Bc.). A neustale posloucham, ze na tak nekvalifikovanou praci jakou delam (technik udrzby) bych mel lepsi vyucnak. A tak jsem se rozhodl prihlasit se na uciliste a ziskat vyucni list v oboru elektrikar. (abych tedy mel i to prakticke zamereni a nemusel kazdy den poslouchat posmesky vyucenych kolegu, kteri tvrdi ze maturita z elektrotechniky je jen pro ostudu a kecy pani persnalistky, jenz tvrdi ze studiem bc. jsem sve vzdelanj uplne degradoval- sice nechapu proc je to tak moc spatne, ze jsem sel na 4 lety obor misto 3+2,ale to je jedno, musim se prizpusobit.) Jenze nechapu, jake znamky mam uvest do prihlasky. Nekdo uvadi ze nejvyssi dosazene vzdelani. To je ale blbost ne? prece tam nebudu psat znamky z vysky... A znamky ze zakladky mi po 15 letech prijdou irelevantni a taky se za  ne trochu stydim, protoze ucit jsem se zacal az na stredni. Tak fakt nevim, kdyz jsem volal na jedno uciliste a vysvetlil svuj problem, tak se pani zacala urputne smat a polozila mi telefon. Prosim poradte. Odmitnout me preci nemuzou, pokud udelam prijimacky nebo co tam je, nebo muzou?  jinak se omlouvam za preklepy, pisu z mobilu.

Dekuji za odpoved Pavel.

Odpověď:

Přihlášku ke vzdělávání ve střední škole podáte řediteli střední školy na tiskopisu, který stanoví ministerstvo a zveřejňuje jej způsobem umožňujícím dálkový přístup. Zkuste využít institutu zkráceného studia.
----

zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon,

§ 84

Zkrácené studium pro získání středního vzdělání s výučním listem

(1) Střední školy, které poskytují střední vzdělání s výučním listem v daném oboru vzdělání, mohou v tomto oboru vzdělání uskutečňovat také zkrácené studium pro  získání středního vzdělání s výučním listem pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s maturitní zkouškou, nebo pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s výučním listem v jiném oboru vzdělání. Zkrácené  studium trvá 1 až 2 roky v denní formě vzdělávání; délku stanoví rámcový vzdělávací program příslušného oboru vzdělání.

(2) V rámci přijímacího řízení může ředitel školy rozhodnout o konání přijímací zkoušky, jejíž  obsah  a formu stanoví v souladu s rámcovým vzdělávacím programem oboru vzdělání, k jehož studiu se uchazeč hlásí.

(3) Ministerstvo stanoví prováděcím právním předpisem náležitosti a podmínky organizace zkráceného vzdělávání pro získání středního vzdělání s výučním listem.

---------
vyhláška č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání,

 ORGANIZACE  PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO PRVNÍHO ROČNÍKU VZDĚLÁVÁNÍ VE STŘEDNÍ
   ŠKOLE

§ 1

Náležitosti přihlášky ke vzdělávání

(1) Součástí přihlášky ke vzdělávání (dále jen "přihláška") jsou tyto doklady nebo jejich ověřené kopie, pokud dále není stanoveno jinak,

a) vysvědčení z posledních 2 ročníků, ve kterých uchazeč splnil nebo plní povinnou školní docházku, nebo z odpovídajících ročníků základní školy i po splnění povinné školní docházky,

   

e) doklady o získání středního vzdělání s výučním listem, pokud se uchazeč hlásí do nástavbového studia,

f) doklad o získání příslušného stupně středního vzdělání, pokud se uchazeč hlásí do zkráceného studia pro získání středního vzdělání s výučním listem nebo zkráceného studia pro získání středního vzdělání s maturitní zkouškou,

g) lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání, pokud je podle nařízení vlády o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání,

(4) Součástí přihlášky jsou dále doklady prokazující plnění kritérií přijímacího řízení stanovených ředitelem školy.

ORGANIZACE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO VYŠŠÍHO ROČNÍKU

§ 18

Součástí přihlášky jsou zejména doklady nebo jejich ověřené kopie podle § 1 odst. 1 písm. g), h) a j) a podle § 1 odst. 5 a dále doklady uchazeče o předchozím vzdělávání pro určení formy, obsahu a kritérií přijímacího řízení a určení ročníku, do něhož bude uchazeč zařazen.