Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Kontrola ředitelů

Vložil/a Anonym, Pá, 2017-06-16 15:32
Kdo dohlíží na dodržování pracovní doby a pracovní náplně ředitelů školských zařízení? ČŠI u nás neshledala žádný problém, ale my, učitelé, víme, že to v pořádku není - i dle některých zde zodpovězených dotazů. 

Rychlá odpověď

Odpověď:

Ředitel o své delší nepřítomnosti ve škole informuje zřizovatele, zaměstnancům školy poskytuje informace o své přítomnosti či nepřítomnosti na pracovišti a o své činnosti, pokud je to nezbytné a pokud to potřebují k výkonu své práce.

Odpověď:

Ze všech příspěvků je jasné, že ředitelé jsou nedotknutelní, mohou si dělat, co se jim zlíbí. Nepodléhají žádné kontrole. Proč taky nemusejí dokladovat, kam jedou, co tam budou dělat, jako to musí každý učitel. To by se mělo změnit!!! Školní inspekce je v tomto ohledu nedůsledná, kontroluje pouze "papíry" a papír snese hodně, že?!!!! Proč si jednou také neposlechnou názory učitelů, ti by jim určitě řekli spoustu námětů, které mají v konkrétní škole kontrolovat. Je jasné, že učitel nemá žádné zastání. A komu by se chtělo soudit a handrkovat se s úřady?! Stálo by ho to místo a stejně by se nic nezměnilo.

Odpověď:

Máte pravdu!!! A my zlost. Ale co s tím. Zkoušeli jsme oslovit zaměstnavatele, ale nechtějí řešit. Jsou rádi, že mají klid!!!!

Odpověď:

Kontrolovat organitzaci vzdělávání a zajištění provozu včetně kvality řízení a kvality vzdělávání je oprávněna Česká školní inspekce. Co se týče pracovní doby a pracovní náplně ředitele školy, neuvádíte žádná fakta, ale obecně jde o vedoucího zaměstnance, který vedle výkonu mnoha činností přímo na pracovišti má v náplni práce i činnosti, které vyžadují pracovní cesty, účast na řadě jednání mimo pracoviště.

Odpověď:

Ředitelka nedodržuje přímou pedagogickou práci, absenčních dnů má ve školním roce i 50 + prázdniny...