Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Přímá pedagogická činnost pedagoga, který působí na část úvazku v MŠ a na část v Z3

Vložil/a Anonym, Pá, 2017-06-16 23:23

Dobrý den, prosímo radu. Jak se počítá rozsah přímé pedagogické činnosti u pedagoga, který částečně vykonává přímou ped. činnost v MŠ (5 hod. týdně) a ostatní přímá pedagogická činnost v ZŠ (MŠ a ZŠ společná).  Kolik hodin by měl mít (učit) v ZŠ (aby měl splněno celý úvazek) , pokud 5 hodin má přímou ped. činnost v MŠ? Děkuji za info

Odpověď:


nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků,

§ 5

Společná ustanovení

(1) Pedagogickému pracovníkovi právnické osoby, která vykonává činnost více druhů škol, stanoví ředitel školy týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti podle vykonávané činnosti, která u něj převažuje. V případě stejného podílu stanoví týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti podle školy, u které je v příloze k tomuto nařízení stanovena přímá pedagogická činnost nejnižší.