Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:
Ucelený přehled informací o českém vzdělávacím systému má podobu platných dokumentů, jež obsahují informace potřebné pro výběr školy, přijímací řízení na jednotlivé typy škol, hodnocení škol a ukončování studia na různých stupních vzdělávání. Uživatelé portálu zde naleznou také informace o aktuálních vzdělávacích projektech, soutěžích a akcích.

45. ročník Mezinárodní chemické olympiády

2013-08-05 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
45 . ročník Mezinárodní chemické olympiády  proběhl na Moskevské státní univerzitě ve dnech  15.–24. 7. 2013 . Soutěžilo 291 účastníků ze 77 zemí světa. Excelovali Číňané, čeští studenti se umístili od 41. místa.

Český tým přivezl z XVIII. Mezinárodní astronomické olympiády ve Vilniusu tři bronzové medaile

2013-09-19 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Bronzové medaile přivezli Hana Lounová z Gymnázia Olomouc-Hejčín, Lukáš Supik z Gymnázia Komenského v Třinci a Martin Orság z Gymnázia Vyškov. Čestná uznání Lucie Fořtová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře a Jan Preiss z Gymnázia Lovosice.

Čeští studenti uspěli na světové chemické olympiádě

2017-07-28 Zdroj: olympiada.vscht.cz
Čeští středoškolští studenti získali na Mezinárodní chemické olympiádě v Thajsku tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Daniel - sborník literárních prací

2011-03-29 Zdroj: http://soubory.nidm.cz/file/daniel-2001.pdf
Sborník literáních prací 8. ročníku soutěže, která vznikla u příležitosti vyhlášení Dne památky obětí holocaustu a prevence zločinů
proti lidskosti.

Dějepisná olympiáda

2013-06-08 Zdroj: Národní institut dětí a mládeže
Dějepisná olympiáda ( olympiáda z dějepisu ) je soutěž vycházející z obsahu vzdělávacího oboru dějepis a organizovaná jako vzdělávací aktivita založená na práci s talentovanými žáky zejména 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií, 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií.

Harmonogram soutěží na školní rok 2014/15

2014-01-01 Zdroj: Národní institut dětí a mládeže
Harmonogram soutěží na školní rok 2014/2015 obsahuje data konání jednotlivých kol předmětových olympiád a údaje o konání ústředních kol soutěží, které jsou garantovány NIDV.

Juvenes Translatores - překladatelská soutěž pro středoškoláky

2013-07-11 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Generální ředitelství Evropské komise pro překlady pořádá každoročně překladatelskou soutěž pro střední školy v EU.

Kraj vyhlašuje soutěž Talent Olomouckého kraje

2011-04-22 Zdroj: Olomoucký kraj
V letošním roce proběhne sedmý ročník akce Talent Olomouckého kraje 2011. Ocenění získají žáci a studenti, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech soutěží.

Matematická olympiáda

2014-01-01 Zdroj: Ústav matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty MU
Matematická olympiáda - předmětová soutěž z matematiky pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a podporovat a rozvíjet jejich odborný růst. Nabízí nejen příležitost k řešení náročných problémů, ale vytváří i soustavu odborných činností k popularizaci matematiky a informatiky a všestranné péči o talentované žáky.

Mladí fyzici získali na Mezinárodní fyzikální olympiádě stříbro a bronz

2013-07-17 Zdroj: Novinky.cz
České družstvo talentovaných studentů fyziky přivezlo z Mezinárodní fyzikální olympiády v Dánsku jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile .