Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Atlapedia Online

Encyklopedie obsahující charakteristiky jednotlivých států světa společně s mapami. Encyklopedie je řazena pomocí abecedního systému hesel od A do Z.  

Česká republika - Zámky, hrady a jiné zajímavosti

Stránky nabízejí popis a fotografie hradů, zámků, zřícenin, měst, muzeí, církevních a jiných památek v České republice a další zajímavosti pro turisty a návštěvníky ČR.

CountryReports.org

Přehled základních informací o jednotlivých zemích světa, které jsou abecedně řazeny.

ENCYKLOPEDIE STÁTŮ

Stránky Ministerstva zahraničí. Informace o jednotlivých státech.

Geografický server

Tento web nabízí mnoho inspirace pro výuku nebo studium všech oblastí geografie - matematické, fyzické, sociální, politické, regionální. Pro testování lze využít slepé mapy nebo hru zeměpisný milionář.

Hospodářská geografie

Základy hospodářské geografie zpracované podle témat na středoškolské úrovni.

Lidé a země

Zeměpisný a cestopisný měsíčník přinášející reportáže z celého světa. Časopis informuje o historii a kultuře zemí, o lidech, přírodě, aktuálním dění ve světě, uvádí přehledy knih, rozhovory. Dále obsahuje fotogalerii, vlastní vyhledávač a odkazy na vybraná periodika.

Maturita.cz

Web přináší vypracované maturitní otázky z různých předmětů, testy a požadavky týkající se přijímacího řízení na VŠ, přehled studentských brigád; má vlastní vyhledávač.

Meteorologická encyklopedie

Cílem meteorologické encyklopedie je popularizovat vědu o počasí a poskytovat uživatelům jednoduchý a praktický způsob vyhledávání základních informací z oboru meteorologie a klimatologie.

Moje škola

Tento web je komplexním přehledem témat týkajících se školy a vzdělávání. Obsahuje legislativní, organizační informace pro ředitele školy a management. Web obsahuje přehled soutěží, možnost chatu, e-magazínu, možnost prezentace vlastních příspěvků, e-learningové kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky na VŠ. Web funguje také jako rozcestník pro jednotlivé předměty.