Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

BoBrův Pomocník

Web zaměřený na výuku IT ve školách. Obsahuje odkazy na projekty, kurzy, učebnice, skripta a informace pro rodiče. Pomocník je koncipován především jako metodický průvodce těm, kteří nevědí přesně, co mohou od technologií očekávat a jak jim mohou pomoci zlepšit a usnadnit práci. Pomůže však i těm, kdo mají jasnou představu, co chtít a potřebují jen rychlý přístup k aktuálním informacím.

Contemporary Issues in Technology and Teacher Education

Odborný časopis zabývající se problematikou vzdělávání a využití ICT ve vyučování. Časopis je primárně zaměřen na učitele, kteří mají na jeho stránkách nacházet inspiraci a rady na využití ICT ve výuce. 

e bezpečí

Úkolem projektu E-Bezpečí je identifikovat a analyzovat nebezpečné komunikační praktiky ( např.: cyberstalking, cybergrooming, kyberšikana, flaming) vázané na elektronickou komunikaci, které v současnosti negativním způsobem působí na mladou generaci (zejména 6-15 let).

ECDL

Web České společnosti pro kybernetiku a informatiku. Od listopadu 2001 je možná certifikace IT dovedností. Web prezentuje celý tento program. Obsahuje veškeré údaje, včetně testů, kontaktních spojení a ceníku.

eDoceo

eDoceo e-learning systém umožňující provozování elektronických vzdělávacích programů v rámci podnikové intranetové sítě nebo internetu včetně testování, vyhodnocování, sledování studia a jeho výsledků, propojení na podnikové personální databáze a ERP. Web přináší informace o tomto projektu, soubor odkazů a kontaktů na partnery, obsahuje FAQ.

Informatika

Základy informatiky přehledně zpracované do tematických okruhů a 15 souborů zkušebních testů s řešením.

Junior Internet

Junior Internet je projekt pro mladé lidi do 18 let, kteří se aktivně zajímají o internet. Podporuje mladé lidi, kteří vytvářejí vlastní webové stránky, internetové projekty nebo jsou jinak aktivní v prostředí internetu. Je určen především těm, kteří nevyužívají internet jenom k zábavě, ale především k tvůrčí činnosti. Celý projekt organizují z větší části sami mladí autoři.

Lupa

Lupa je server o českém internetu. Web má informační charakter se zpravodajskou částí o současném stavu IT. Je určen všem zájemcům o novinky v IT.

Maturita.cz

Web přináší vypracované maturitní otázky z různých předmětů, testy a požadavky týkající se přijímacího řízení na VŠ, přehled studentských brigád; má vlastní vyhledávač.

Moderní správce

Web pro moderní správce IT, učitele a ředitele škol nabízí informace, akce, semináře a bezplatná školení.