Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Cтрановедение России (Reálie Ruska)

Webová učebnice ruského jazyka, která je komplexním přehledem aktuálních ruských reálií. Poskytuje stěžejní informace o současném Rusku, umožňuje zorientovat se v ruské historii a kultuře. Autorkou učebnice je Michaela Pešková.

Institut jazykového vzdělávání

Online testy z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny a češtiny pro cizince. Každý test obsahuje 50 otázek a  jeho časová náročnost je 20 minut. Vyhodnocení testu je zasláno zpět emailem.

Internet Polyglot

Umíte-li anglický nebo jiný světový jazyk, navštivte tuto stránku, kde naleznete krátké lekce ruského jazyka. Ke každé lekci je seznam ruských slovíček s možností poslechnout si výslovnost pomocí zvukové nahrávky. Témata lekcí jsou široká - od oblečení, počasí či zvířat až po astronomii. Tato stránka je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

Jandex (slovníky)

Třicet pět naučných slovníků a encyklopedií různého zaměření na ruském portálu. Web je doplněn o slovník překládající slova do ruštiny z anglického, německého, francouzského, italského a španělského jazyka.

Jazykové zkoušky

Web nabízí informace o jazykových zkouškách a mezinárodních jazykových certifikátech. 

Jazykovky.cz

Portál umožňuje vyhledávání informací o jazykových školách a o jazykových kurzech docházkových, firemních, individuálních.

Kabinet studia jazyků

Kabinet studia jazyků Ústavu pro jazyk český AV ČR, v.v.i. se zabývá především výukou cizích jazyků, tj. angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny a ruštiny a češtiny pro cizince. Studují zde zejména pracovníci Akademie věd ČR, postgraduální studenti, studenti vysokých škol i zájemci z řad veřejnosti.

Portál jazyků

Informační portál o jazykovém vzdělávání. Uživatelé zde najdou užitečné studijní a výukové materiály, texty, dokumenty i pozvánky na různé akce.

Pravda

Máte-li  chuť přečíst si něco v azbuce a zajímá vás současné dění v Rusku, podívejte se na internetovou variantu ruských novin Pravda.

Rubricon

Ruská všeobecná encyklopedie s vyhledáváním podle klíčového slova nebo podle navržených kritérií (např. historie, příroda, vědy). Každý z těchto odkazů je ještě dále specifikován - např. historie - Rusko, Asie atd. Encyklopedie je v ruském jazyce.