Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Ábíčko

Ábíčko on-line je internetový magazín, kde naleznete jak obsah tištěného časopisu ABC, tak i mnoho dalších informací, jako například články populárně-naučného charakteru, zábavné články, vystřihovánky, komiksy, soutěže apod.

Aktivní studium

Web obsahuje informace o přijímacím řízení a studijních oborech na VŠ v České republice, o kombinovaném, prezenčním, distančním, on-line studiu a kurzech, včetně rekvalifikace a doučování, je zde možné nalézt také nabídku zaměstnání a brigád.

Brána DTS

Web má charakter rozcestníku, odkazuje na rubriky: školy, žáci, učitelé; výuka a vzdělání; věda a technika; výroba a praxe; kultura; životní styl; rodina a volný čas; služby; instituce; média a informace; antišprt.

Dějiny věd a techniky

Prezentace uvedeného časopisu, který se zaměřuje na historii především přírodních a exaktních věd a technických oborů, ale i společenských věd a na filozofii vědy. Články, diskusní příspěvky, recenze, aktuální akce. 

Educational Resources

Výukové a studijní materiály v angličtině.

Ekolist

Elektronická verze časopisu, který nabízí informace o životním prostředí. Web je rozdělen na zpravodajství, kalendář akcí, poradenství, sekci EU a životní prostředí, legislativu atd. Vlastní vyhledávač, ankety, odkazy. 

Imaturita.cz

Web se zaměřuje na přechod ze střední na vysokou školu. Obsahuje vypracované maturitní otázky z jednotlivých předmětů, ukázky přijímacích testů na vysoké školy, které jsou rozděleny dle univerzit a fakult, diskusní fórum. Značná část patří odkazům: adresáře škol, pracovní agentury, vzdělávací kurzy, kontakty na státní instituce aj. 

Mezi stromy

Lesnicko-dřevařský vzdělávací portál. Česká republika se může pyšnit velmi pestrým přírodním bohatstvím. A k tomu nejcennějšímu bezesporu patří lesy. Rubriky Ochrana přírody, Turistika, Les, Zpracování dřeva, Využití dřeva, Vzdělávání.

National Geographic

Elektronická prezentace uznávaného časopisu zabývajícího se zeměpisem, historií, přírodou, politikou atd. Web přináší přehled článků v aktuálním čísle i archivních. Obsahuje nabídku knih, soutěže, tipy, fotogalerii, odkazy a mnoho jiného.

Naučné stezky v České republice

Přehled a charakteristika  naučných stezek. Stezky lze vyhledávat podle různých kritérií - jak podle náplně, tak podle toho, komu je stezka určena.