Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:
Vzdělávání na internetu představuje tematicky tříděnou databázi anotovaných informačních zdrojů a služeb ze školství a vzdělávání v internetové síti.

A-Z encyklopedie

Online encyklopedie obsahuje více než 50 000 pojmů v českém jazyce. Jednotlivé pojmy jsou stručně vysvětleny a uživatelům umožňují pomocí odkazu přejít na stránky Wikipedie a zobrazit tak kompletní dokumentaci k danému výrazu.

All Refer.com

Všeobecná encyklopedie nabízející přehled hesel z různých oborů. Hesla jsou abecedně řazena.

Anglicko-český a česko-anglický slovník matematické terminologie

Slovník matematické terminologie (matematický slovník) obsahuje cca 2400 pojmů a pracuje jako plně dvojjazyčná aplikace. Umožňuje vyhledávání konkrétního pojmu (česky nebo anglicky - jazyk zadaného řetězce umí aplikace odhadnout sama) nebo tvorbu seznamů pojmů podle zvolených kritérií. Do těchto seznamů je pak možno zahrnout položky podle přání uživatele. 

Artcyclopedia

Encyklopedie uměleckých děl a umění využívající tematického členění, velice podrobných vyhledávačů a hypertextových odkazů.

Atlapedia Online

Encyklopedie obsahující charakteristiky jednotlivých států světa společně s mapami. Encyklopedie je řazena pomocí abecedního systému hesel od A do Z.  

Bartleby

Encyklopedie v anglickém jazyce využívající několika světových on-line zdrojů. Vyhledává pomocí klíčových slov při nastavení daných zdrojů.

Biological Library

BioLib je mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů. Vedle taxonomického systému nabízí i bohatou galerii fotografií, výkladový a překladový slovník, databázi odkazů, biotopů a chráněných území, diskuzní fórum a řadu dalších funkcí souvisejících s biologií. Je to nekomerční vzdělávací projekt určený odborníkům i veřejnosti, na jehož obsahu se mohou podílet zájemci všech možných specializací.

Britannica Online

Encyklopedie vycházející ze tří dílčích britských encyklopedií. Uživatel může využít vyhledávání pomocí operátora, zadání hesla nebo počátečních písmen abecedy.

CoJeCo

Web CoJeCo je internetová encyklopedie, která poskytuje zdarma informace ve formě textů, statického i pohyblivého obrazu, zvuku a internetových odkazů. V levé liště jsou umístěna vybraná hesla na základě přání a dotazů uživatelů, dozvíme se, jaká výročí nás čekají v následujícím týdnu. Najdeme zde také citáty slavných osobností. Web má vlastní vyhledávač.

conVERTER - převody jednotek

Web je pojmenovaný podle aplikace conVERTER, která Vám usnadní převod fyzikálních jednotek. Aplikace je v češtině. Více než 700 jednotek je rozděleno podle veličin.