Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

1. český Sudoku server

Cílem tohoto serveru je vytvořit prostor, kde se může kdokoli Sudoku učit, hrát, bavit se, diskutovat o tomto fenoménu. A těmito cestami spojovat a ztmelovat komunitu lidí, které tato geniální hra baví a mají ji rádi.

Adults Learning Mathematics

Odborný časopis zabývající se problematikou výuky matematiky dospělých. Web obsahuje  odkazy na jednotlivé články a linky týkající se výuky matematiky.

American Journal of Mathematics

Nejstarší, nepřetržitě vydávaný časopis o matematice na severní polokouli obsahující přehledy jednotlivých čísel a nabídku prodeje knih.

Anglicko-český a česko-anglický slovník matematické terminologie

Slovník matematické terminologie (matematický slovník) obsahuje cca 2400 pojmů a pracuje jako plně dvojjazyčná aplikace. Umožňuje vyhledávání konkrétního pojmu (česky nebo anglicky - jazyk zadaného řetězce umí aplikace odhadnout sama) nebo tvorbu seznamů pojmů podle zvolených kritérií. Do těchto seznamů je pak možno zahrnout položky podle přání uživatele. 

Aristoteles

Řešené příklady a užitečná teorie z matematiky, chemie, fyziky.

e-MATEMATIKA

Široký sortiment matematických služeb a materiálů. Cílem webu je pokrýt veškeré potřeby žáků a studentů, učitelů i profesorů všech typů škol (ZŠ, SŠ i VŠ) a i dalších zájemců o matematiku a matematických nadšenců.

Fyzweb

Unikátní web matematicko-fyzikální fakulty UK zaměřený především na fyziku. Nabízí tematické články, užitečné odkazy na nejrůznější informační zdroje, encyklopedie a časopisy, návody na pokusy pro učitele, odpovědi na fyzikální dotazy a mnoho dalšího.

Journal of Mathematics Teacher Education

Odborný časopis věnovaný učitelům a zabývající se problematikou výuky matematiky. Obsahuje informace, studie, typy, rady a návody pro výuku.

Matematická pohotovost

Matematická poradna pro každého, kdo potřebuje poradit s matematickými příklady.

Matematické pohádky

Matematické pohádky jsou vlastně běžné slovní úlohy. Jednu zvláštnost však přece jen mají: na rozdíl od tuctových slovních úloh jsou tyto zabaleny v atraktivním obalu, kterým se autor Marek Veselý snaží o jejich přitažlivost a motivuje děti k hledání matematického řešení.