Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Aristoteles

Řešené příklady a užitečná teorie z matematiky, chemie, fyziky.

Edukativní program Národního technického muzea

Edukativní program Národního technického muzea zaměřený na fyziku pro 2. stupeň ZŠ i s pracovními listy ke stažení.

Encyclopedia Astronautica

Web v angličtině je tematicky členěn, pojednává o historii, vývoji a současnosti vesmírných programů a příbuzných témat. Je vybaven vyhledávačem i heslářem A-Z.

Encyklopedie astronomie

Encyklopedie astronomie je stručným seznámením se současnými znalostmi astronomie. Formou jednostránkových karet s pomocí maximálně zhuštěných textů, grafiky, videa a interaktivních prvků podává informaci o orientaci na noční obloze, sluneční soustavě, objektech vzdáleného vesmíru a prostředcích výzkumu kosmu. 

Encyklopedie družic

Tato databáze obsahuje přehled všech úspěšných kosmických startů od roku 1957 do současnosti a stručný popis jednotlivých funkčních objektů (družic a kosmických sond) vypuštěných do vesmíru, stručný přehled astronautů, kosmodromů a nosných raket.

Encyklopedie fyziky

Multimediální Encyklopedie Fyziky (MEF) obsahuje články, audio a video nahrávky, prezentace a PDF dokumenty z fyziky pro střední školy.

Encyklopedie Kosmonautika

Ruská encyklopedie kosmonautiky.

Fyzweb

Unikátní web matematicko-fyzikální fakulty UK zaměřený především na fyziku. Nabízí tematické články, užitečné odkazy na nejrůznější informační zdroje, encyklopedie a časopisy, návody na pokusy pro učitele, odpovědi na fyzikální dotazy a mnoho dalšího.

Laboratorní průvodce

Laboratorní encyklopedie nabízí stručné vysvětlení některých speciálních pojmů používaných v laboratorní praxi, analytické technice, chemii, fyzice a příbuzných přírodních vědách. Encyklopedie pracuje na základě abecedního vyhledávání od A-Z.

Malá encyklopedie kosmonautiky

Encyklopedie kosmonautiky přináší tematické členění formou hypertextových odkazů, informace o dané problematice a aktuality. Součástí encyklopedie je i vyhledávač.