Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Aktivní studium

Web obsahuje informace o přijímacím řízení a studijních oborech na VŠ v České republice, o kombinovaném, prezenčním, distančním, on-line studiu a kurzech, včetně rekvalifikace a doučování, je zde možné nalézt také nabídku zaměstnání a brigád.

Asociace základních uměleckých škol České republiky

Prezentace dobrovolného zájmového sdružení základních uměleckých škol. Na svých stránkách prezentuje především právní a etické normy svého sdružení. 

Brána DTS

Web má charakter rozcestníku, odkazuje na rubriky: školy, žáci, učitelé; výuka a vzdělání; věda a technika; výroba a praxe; kultura; životní styl; rodina a volný čas; služby; instituce; média a informace; antišprt.

Dějiny věd a techniky

Prezentace uvedeného časopisu, který se zaměřuje na historii především přírodních a exaktních věd a technických oborů, ale i společenských věd a na filozofii vědy. Články, diskusní příspěvky, recenze, aktuální akce. 

Educational Resources

Výukové a studijní materiály v angličtině.

Evropa 2045

Evropa 2045 je počítačová simulace zaměřená na podporu výuky společenských věd na středních školách. Svou formou se snaží hráčům co nejvěrněji přiblížit politické, ekonomické a sociální otázky sjednocené Evropy a současného světa.

Glosy

Publikační server pro texty z oblasti společenských a humanitních věd, rozšířený mj. o anotace knih, akcí a periodik.

Imaturita.cz

Web se zaměřuje na přechod ze střední na vysokou školu. Obsahuje vypracované maturitní otázky z jednotlivých předmětů, ukázky přijímacích testů na vysoké školy, které jsou rozděleny dle univerzit a fakult, diskusní fórum. Značná část patří odkazům: adresáře škol, pracovní agentury, vzdělávací kurzy, kontakty na státní instituce aj. 

Juristic

Web je prezentací právních záležitostí všeho druhu, převládá pracovní právo. Web je koncipován jako poradna. Dále je možné stáhnout vzory smluv a podání, v odkazech vyhledat úřady a soudy, právnické fakulty nebo právnickou literaturu. Web je určen především pro specialisty nebo personalisty a v rámci dotazů i pro laickou veřejnost.

Library of Congress

Online katalog knihovny Kongresu USA obsahující odkazy na knihy, časopisy, zvukové nahrávky z celého světa.