Přihlášení

Vyhledávání

Poll

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:
Ucelený přehled informací o českém vzdělávacím systému má podobu platných dokumentů, jež obsahují informace potřebné pro výběr školy, přijímací řízení na jednotlivé typy škol, hodnocení škol a ukončování studia na různých stupních vzdělávání. Uživatelé portálu zde naleznou také informace o aktuálních vzdělávacích projektech, soutěžích a akcích.

Mezinárodní zpráva OECD Rovnost a kvalita ve vzdělávání: Podpora znevýhodněných žáků a škol

2012-12-11 Zdroj: Česká školní inspekce
Odborné veřejnosti a dalším zájemcům předkládáme český překlad publikace Equity and Quality in Education: Supporting Disadvantaged Students and Schools, publikované v roce 2012 vydavatelstvím OECD Publishing.

Ministryně školství představila plány a cíle do nového školního roku

2015-08-28 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Navýšení rozpočtu o 2,3 mld. Kč, které ministryně Valachová dohodla s ministrem financí, zajistí pedagogům i dalším zaměstnancům škol zvýšení platu v průměru o 3 % od listopadu 2015. Ministerstvo počítá i s navýšením prostředků na asistenty pedagoga k zajištění financování již přiznaných úvazků i nově vzniklých požadavků. Ve Sněmovně je před závěrečným jednáním návrh, který určí minimální délku pracovního poměru pro učitele na 12 měsíců.

Projev ministryně školství k novému školnímu roku

2015-09-01 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Projev ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové k novému školnímu roku.

Školský ombudsman se ujal výkonu funkce

2014-10-03 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy působí školský ombudsman, kterým se stal bývalý ministr školství Mgr. Eduard Zeman. Na školského ombudsmana je možné se obracet na adrese ombudsman(zavinac)msmt.cz, tel. 234 81 211, 234 81 212.