Přihlášení

Vyhledávání

Anketa

Jaké jsou vztahy mezi učiteli a ředitelem na Vaší škole?:

Aktuality

Téměř polovina středních škol vydala letos absolventům dodatek k osvědčení

2017-08-11 Zdroj: Národní ústav pro vzdělávání

Dodatek k osvědčení dostalo letos téměř 55 tisíc absolventů – vyučených i maturantů. Využít ho mohou především při hledání práce nebo při dalším studiu v zahraničí. Dokument, který často vyžadují zaměstnavatelé v Anglii a Německu, letos vydalo 596 středních škol.

Didaktický test maturity z češtiny byl horší na všech typech škol

2017-08-01 Zdroj: ceskenoviny.cz

Didaktický test státní maturity z češtiny letos dopadl na všech typech škol hůře než loni. Podíl studentů, kteří u něj byli neúspěšní, roste už několik let za sebou. Úspěšnost studentů u maturity z matematiky se naopak trochu lepší, i když zároveň klesá počet těch, kteří si ji volí.

Čeští studenti uspěli na světové chemické olympiádě

2017-07-28 Zdroj: olympiada.vscht.cz

Čeští středoškolští studenti získali na Mezinárodní chemické olympiádě v Thajsku tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Ministr Štech jednal se zástupci České rady dětí a mládeže

2017-07-25 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech se setkal se zástupci České rady dětí a mládeže. Tématem jednání byla činnost v oblasti dětských a mládežnických organizací, legislativní činnost v uvedené oblasti a výhledový rozpočet. 

Kariérní řád učitelů u poslanců ztroskotal

2017-07-13 Zdroj: ceskenoviny.cz

Poslanecká sněmovna nepřijala svou ani senátní verzi novely o pedagogických pracovnících, jež by nový kariérní řád zavedla. Legislativní cesta předlohy tím skončila.

Žáci navštíví v novém školním roce víc muzeí a galerií

2017-07-06 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Více muzeí, galerií či památníků budou moci navštívit žáci, kteří se v příštím školním roce zapojí do pokusného ověřování "Vzdělávací programy paměťových institucí do škol". Koordinací bylo pověřeno Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského.

Ministr školství předal vysvědčení žákům v Podbořanech

2017-07-01 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech dnes předal vysvědčení žákům první třídy v Základní škole T. G. Masaryka v Podbořanech. Poté se účastnil rozlučky s žáky deváté třídy.

Vysvědčení je tu! Přejeme hezké prázdniny!

2017-06-30 Zdroj: Info.edu.cz

Končí školní rok, rozdávají se vysvědčení. Všem žákům, studentům, učitelům a pracovníkům škol, kteří mají za sebou školní rok plný náročné práce, přejeme hezké prázdniny a dovolené.

Vzdělávací kurzy NÚV pro podzim 2017

2017-06-24 Zdroj: Národní ústav pro vzdělávání

Zájemci se mohou hlásit do kurzů pro asistenta pedagoga, ale i z oblasti diagnostiky nebo rizikového chování dětí. Kurzy, workshopy, přednášky a semináře jsou určeny pro pedagogy a pracovníky školských zařízení. Na období září až prosinec 2017 je vypsáno 63 programů a zájemci se mohou hlásit na adrese kurzy.nuv.cz.

Titul krále mladých chemiků putuje do Písku u Jablunkova

2017-06-16 Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

V úterý 13. června 2017 Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostila žákovské mistrovství republiky v chemii. Celostátní přivítalo 39 nejúspěšnějších žáků, kteří postoupili z regionálních kol, ve kterých soutěžilo téměř 14 000 žáků 8. a 9. tříd.